Proslavljen blagdan sv. Roka u Sjekosama

U srijedu, 16. kolovoza 2023. u jutarnjim satima, svečano je proslavljen blagdan sv. Roka, zaštnitnik od kuge, kolere i drugih teških bolesti. Mnogi hodočasnici su od ranih jutarnjih sati dolazili do Kapelice obnoviti zavijet sv. Roku. Svećenici su tijekom cijelog jutra bili raspoređeni za svetu ispovijed, a jutarnju sv. misu u 7:00 slavio je župnik don Krešo Puljić.

Svečanu sv. misu u 11:00 slavio je župnik iz Čeljeva don Ivo Šutalo, a u koncelebraciji su bili župnik don Krešo i neumski župnik don Mladen Šutalo. Liturgijsko pjevanje animirao je don Vinko Puljić, župnik Gabele i Gorica-Struga, dok je kapelan don Ivan bio na raspolaganju za ispovijed.

Video prilog o proslavi sv. Roka snimila je Radio-televizija Herceg-Bosne i možete ga pogledati na sljedećoj poveznici:
https://www.youtube.com/watch?v=ttNU5pidm9Y