KRIST KRALJ: Prestavljanje krizmanika, prvopričesnika i blagoslov križa

    U nedjelju, 26. studenog 2023., svečano smo proslavili svetkovinu Krista Kralja. Svetu misu slavio je župnik don Krešo, a nakon njegove propovijedi župni vikar don Ivan predstavio je ovogodišnje krizmanike, a naša župna animatorica Marela predstavila je prvopričesnike. Najprije što su naši vjeroučenici čuli svoje ime i prezime izrekli su svoj “Evo me”. To je proročki odaziv na Božji poziv. Potom je župnik izmolio molitvu blagoslova, te blagoslovio naše krizmanike i prvopričesnike.  U nastavku liturgije slijedio je blagoslov novog drvenog križa. Skladnosti liturgijskog slavlja pridonijeli su naši ministranti i mladi pjevači.

Nakon svete mise vjeroučenici su se, zajedno s ostalim župljanima, počastili u župnoj dvorani.