U župu stigao novi kapelan

Dekretom biskupa Petra Palića ove godine u našu župu raspoređen je novi kapelan don Ivan Aničić.

Don Ivan je rođen 1996. godine u Mostaru. Osnovnu školu završio je u Mostaru, nakon koje je upisao Srednju elektrotehničku školu Ruđera Boškovića u Mostaru. U rujnu 2015. godine započinje svoj Filozofsko-teološki studij u Zagrebu, gdje diplomira 2020. godin na temu “Tragom štovanja Blažene Djevice Marije u Trebinjsko-mrkanskoj biskupiji”. Iste godine zaređen je za đakona u mostarskoj katedrali. Đakonski pastoralni praktikum obavio je u župi Presvetog Trojstva Blagaj – Buna, te je ujedno pohađao predavanja Đakonske pastoralne godine u Sarajevu. Biskup Petar Palić ga je zaredio za svećenika 29. lipnja 2021. godine, a mladu misu slavio je 17. srpnja 2021. godine u Katedrali. Prvu svećeničku godinu pastoralno je djelovao u mostarskim župama sv. Luke i sv. Marka, Ilići – Cim. Zatim biskup Petar imenuje  župnikom vikarom župe sv. Ivana Apostola i Evanđelista u Mostaru. Na uočnicu Velike Gospe, 14. kolovoza 2023. stigao je u našu župu.