OGLASI ZA 2. I 3. VAZMENU NEDJELJU

ŽUPNI VJERONAUK

Župni vjeronauk je subotom po starom rasporedu:

– 9:00 h – 1., 2., 3. razred

– 9:45 h – Ministranti i Zbor

– 10:30 h – 5., 6,. 7. i 8. razred

– 11:15 h – 9. razred (Krizmanici).

PRVA SVETA PRIČEST

Danas, na Nedjelju Božanskoga Milosrđa, 7. 4. 2024. u 11:00 h proslavljamo Prvu Svetu Pričest naših 15 Prvopričesnika. U prošlom broju Glasnika objavili smo njihova imena. Jučer su se lijepo ispovjedili, oni i većina njihovih roditelja. Drago mi je da smo se na ovaj veliki događaj pripremili Trodnevnicom na kojoj su sudjelovala i većina njihovih roditelja.

PREDAVNJE ZA OBITELJ

Predavanje za bračne parove bit će u četvrtak, 11. 4. 2024. u 18:30 h. Na predavanju mogu sudjelovati i mlađi i stariji bračni parovi.

PREDAVANJE ZA MLADE

U petak, 12. 4. 2024. u 20:00 bit će predavanje za mlade, posebno za one koji idu na hodočašća mladih u Gospić, 4. 5. 2024.

ŽENIDBENI NAVJEŠTAJ

Crkveni brak žele sklopiti Mateo Krešić sin Stojana i Zdenke r. Jurković iz naše župe i Karla Krmek kći Ljube i Marijane r. Bošković iz župe Čapljina. Vjenčanje je predviđeno u našoj crkvi, u petak, 3. 5. 2024.

NAŠI NOVOKRŠTENICI

Na uskrsni ponedjeljak, 1. 4. 2024. kršten je Matej Vištica. Rodio se 29. 12. 2023. i treće je dijete u obitelji. Roditelji su mu Mili Vištica i Helena r. Oršulić. Kum mu je Petar Oršulić, a krstitelj don Krešo Puljić.

NAŠI POKOJNI

U ponedjeljak, 25. 3. 2024. preminula je Fanika Krešić r. Vekić. Rodila se u Doljanima, 26. 5. 1935. Pokopana je u groblju u Doljanima, u srijedu, 27. 3. 2024. Misu i sprovodne obrede vodio je don Krešo.

NOVI ULAZ PRED CRKVU

S magistralne ceste M17 napravili smo novi ulaz pred našu crkvu. Ulaz se nalazi uz put koji vodi do Šumana. Tu se nalazi isprekidana linija i bolji je pregled nego na dosadašnjem ulazu.

UREĐIVANJE CRKVE

Subota, 13. 4., (Krupa): Mirko (Miško) Maslać, Robert (Nikola) Gadžić, Mato (Luka) Dalmatin, Dražen (Milan) Jurica.

Subota, 20. 4., (Krupa): Manda (Marko) Krvavac, Zdravko (Ante) Šutalo, Filip (Berislav) Krvavac, Francika (Berislav) Krvavac.

NAŠI DAROVATELJI

Za crkvu (KM): Od sprovoda +Magdalene Krvavac 340, Vlado Krešić 100, Od sprovoda +Ivana Jurkovića 500, Zdravko Šutalo 100, Zoran Oršulić 100, Stjepan Krešić 100, N.N. 20.

Za crkvu (€): Šimun Menalo 50.

Za Gospin kip (KM): Ivana Maslać 100.

Za redovinu (KM): Branimir (Boro) Šuman 50, Vlado Krešić 50, Zdravko Šutalo 50, Zoran Oršulić 100, Stjepan Krešić 100.

Za redovinu (): Šimun Menalo 50.

Za Župni caritas (KM): Janja Porobija 20.

Za misije (KM): Ivan Šutalo 10, Obitelj Staze Ivanković 15, Ana Šutalo 10, Neđo Rajič 20, Mara Matuško 20, Boža Krešić 20, Manda Rajič (udova Joze) 40, N.N. 10, N.N. 100, N.N. 100, Obitelj Dragana Rajiča (+Joze) 40.

                Svima hvala na svemu.

KRIZMANICI 2023/24.

 1. LANA BOŠKOVIĆ
 2. KREŠIMIR BRAJKOVIĆ
 3. KATJA BULUM
 4. ANTE CVITANOVIĆ
 5. DRAGANA CVITANOVIĆ
 6. ANTEA ČOKO
 7. IVANO DODIG
 8. VANA DODIG
 9. BARBARA GADŽIĆ
 10. ANTE IVANKOVIĆ
 11. LUKA KURIDŽA
 12. MAGDALENA MARIĆ
 13. IVANA MENALO
 14. MIRNA MENALO
 15. NIKA MENALO
 16. IVA OBAD
 17. MATEJ OBAD
 18. KRISTIJAN PUTICA
 19. ANTE RAGUŽ
 20. IVAN RAIČ
 21. IVAN STOJIĆ
 22. IVAN PALAMETA
 23. REBEKA ŠUTALO
 24. TINO KREŠIĆ
 25. ZLATKO IVANKOVIĆ

TRODNEVNICA ZA KRIZMANIKE I NJIHOVE RODITELJE

Četvrtak, 18. 4. 2024.:

17:30 h Klanjanje i molitva za krizmanike

18:00 h Misa i kratka propovijed

Petak, 19. 4. 2024.:

17:30 h Krunica koju mole krizmanici

18:00 h Misa i kratka propovijed

Subota, 20. 4. 2024.:

17:00 Ispovijed krizmanika i njihovih roditelja

18:00 h Misa i kratka propovijed

                Molimo roditelje i krizmanike da svakako dođu.

KRIZMA U NAŠOJ ŽUPI

U nedjelu Dobroga Pastira, 21. 4. 2024. u 11:00 h bit će podjela sakramenta sv. potvrde za 25 naših kandidata. Prije ovog događaja dekan će u ime biskupa Petra provjeriti podobnost i sposobnost naših krizmanika. To će biti u subotu, 13. 4. 2024. u 11:00 h. Preporučamo ih u vaše molitve.

MOLITVE NAŠIH PRVOPRIČESNIKA

            Ovdje donosim molitve onih Prvopričesnika koji su mi predali svoje molitve, a koje su molili pred Presvetim, u četvrtak.

                            Dragi Isuse, hvala ti za prisutnost u mom životu. Zahvaljujem ti se što ću imati Prvu Svetu Pričest. Znam da me voliš i da me nikada nećeš napustiti. Čuvaj mene i moje bližnje od svih zala. Želim da se svi ljudi vole i poštuju i da ne govore ružne riječi, pogotovo psovke. U tvoje ruke stavljam svoje brige i svoje srce. Slavit ću te do kraja života.                                                                                                                         Ivana Limov

                Dragi Bože, molim te da u Africi prestane glad, da u Ukrajini i Palestini prestane rat. Da sva bolesna djeca ozdrave, da se braća i sestre pomire. Molim te Bože, pogledaj naš planet, naš svijet i pomozi da pobijedimo zlo te da rastemo kao najljepši cvijet.                                                                                                            Toma Obad

                Dragi Bože ja te molim da svi ljudi budu zdravi i da psovka nestane s cijeloga svijeta. Ja bih volio da mobiteli ne postoje i da svi ratovi prestanu. Neka svi ljudi na svijetu budu sretni i neka se svi vole. Bože, oprosti svim ljudima što zagađuju svijet smećem. Dragi Isuse ti si umro za sve ljude koji sada žive i ti si time pokazao svoju ljubav prema nama. Oprosti svim ljudima koji spominju tvoje Ime uzalud i koji ne vjeruju da ti postojiš.                                                                                                                                  Sandro Falak

                Dragi Isuse, hvala ti što si me doveo do Prve Svete Pričesti. Zahvalna sam ti jer sam živa i zdrava, jer imam krov nad glavom, što imam hrane i pića. Hvala ti što si mi dao život. Želim da svi ratovi i nasilja prestanu, da pošteni ostanu pošteni, da nijemi pričaju, gluhi čuju i da bezobrazni ne budu bezobrazni.           Marija Rajič

                Isuse mili, voli me ti, ja te nikad neću izdati. Pazi me i brani od zla jer ja sam još malena i želim biti voljena.                                                                                                                                                                             Ana Prnjić

                Dragi Isuse, hvala ti na ovoj svetoj Pričesti po kojoj sam sve bliža tebi. Hvala ti što pomažeš ljudima po cijelom svijetu. Tvoja milost pomaže mnogima.                                                                                     Marija Menalo

                Dragi Bože, daj da psovke više ne postoje i da mržnja prema svemu nestane, da se svaki čovjek popravi i da se ljubav širi. Stojim pred tobom nevina srca i tražim od tebe blagoslov da ostanem na pravom putu. Vodi me i ja ću te slijediti.                                                                                                                                        Roko Cvitanović

                Bože, blagoslovi cijeli svijet da na zemlji bude mir. Čuvaj moju obitelj da ti budemo još više zahvalni. Hvala ti što si me stvorio i život mi dao. Zato ću ti biti zahvalan i truditi se da budem bolji.            Marko Stojić

                Dragi Isuse, hvala ti što me činiš sretnom. Uskoro primam prvu Pričest obasjana tvojim svjetlom. Zahvaljujem ti što me čuvaš. Moje malo srce uvijek će te voljeti.                                           Matea Krvavac

                Dragi Isuse, ja bih htio za Prvu Svetu Pričest da mi oprostiš sve moje grijehe i da nikad ne budem veliki grješnik. Molim te da ratovi prestanu i da sva djeca na svijetu budu nahranjena, da se svi bogopsovači obrate  i da svi bolesni ozdrave.  Ante Mrvalj

RASPORED MISA

Nedjelja, 7. 4., 2. USKRSNA N..,  Bijela nedjelja – Nedj. Božanskoga Milosrđa – Obiteljska nedjelja
8:00 Za ††ŽARKA i RUŽU, FINKU i MATU Brajković  te ostale †† 
11:00 Proslava Prve Pričesti u našoj župi
Ponedjeljak, 8. 4. 2024.
7:00 Za †ILIJU Cvitanovića (1. oblj.)
Utorak, 9. 4. 2024.
7:00 Za ††MATU i LUCU te IVU i NIKOLU Krešić
Srijeda, 10. 4. 2024.
7:00 Za ††ANICU i ZDRAVKA Bošković te ostale †† iz obitelji
Četvrtak, 11. 4., sv. Stanislav, biskup i m.
Dan župne duhovne obnove
17:30 Euharistijko klanjanje ze obitelj i prilika za ispovijed te na Misi propovijed
18:00 Za †NIKOLINU Ivanković
18:30 Predavanje za obitelj
Petak, 12. 4. 2024.
18:00  Za ††BOŠKA i MARU Šutalo te ostale †† iz obitelji
Subota, 13. 4. 2024.
11:00 ISPIT KRIZMANIKA
17:30 Jubilejska krunica – pozivamo župljane da nam se pridruže u molitvi za naše župljane
18:00 Za †† RADU (m) i KATU, MIRU i BOŽANU (Bobu) Jurica

Nedjelja, 14. 4. 2024., 3. USKRSNA N. 8:00 Za †MILKU Matuško
9:30 Za ††VINKA, CVIJU i DRAGU (m) Krešić – Sjekose
11:00 Misa za narod

Ponedjeljak, 15. 4., sv. Krescencije
7:00 Za ††MARTINA i SLAVKU Dalamtin

Utorak, 16. 4., sv. Bernardica Soubirous
7:00 Za ††MIHAELU Šutalo

Srijeda, 17. 4. 2024.
7:00 Za †DRAGU Falaka i ostale †† iz obitelji

Četvrtak, 18. 4., Trodnevnica za krizmu
17:30 Klanjanje za naše krizmanike
18:00 Za ††NIKOLU, NEDJELJKA i CVIJETU Bogdan
18:00 Za ††ĐURU i BRANKU Moro

Petak, 19. 4., Trodnevnica za krizmu
18:00 Za ††ŽELJKA, TOMU i BOŽU (ž) Ivanković
18:00 Za ††NIKOLU i MILU (m) Limov te ostale †† iz obitelji

Subota, 20. 4., Trodnevnica za krizmu
17:30 h Jubilejska župna krunica
18:00 Za ††TOMISLAVA, BOŠKA i BOŽU (ž) Jurković
18:00 Za †MIJU Ivankovića

Nedjelja, 21. 4., NEDJELJA DOBROGA PASTIRA
8:00 Za ††MARTINA i LUCU Ivanković
11:00 Za †MIRKA Porobiju i ostale †† iz obitelji
11:00 Krizma u našoj župi.